Informacje o Urzedzie Miejskim w Olecku

Zycie gminy Olecko
Gospodarka miasta i gminy
Mapy Olecka i okolic
Historia miasta i regionu
Turystyka szansa rozwoju regionu
Szukaj w Internecie
Ksiega gosci

   Życie kulturalne


   Kultura zawsze była mocno wpisana w życie Olecka. Jej różnorodność, wielość imprez kulturalnych zaskakiwała i zdumiewała odwiedzających miasto nad Legą. „Sztama” (Spotkania z Teatrem Amatorskim ") i „Olecki Czerwiec Poetycki”, a więc teatr i poezja, wyznaczały rytm życia kulturalnego. Powodowały, że nie odczuwało się bylejakości prowincji, a wręcz przeciwnie - stopniowo tworzyły własną, niepowtarzalną atmosferę, odczuwalną już w pierwszym kontakcie z miastem. Mimo, że wokół zmieniało się wiele, teatr trwał, przesuwając się jedynie prawem sukcesji od słynnej „Meluzyny” (teatr poezji), poprzez AGT i Ośrodek Teatru Amatorskiego (teatr wizji i ruchu), grupę balladową „Po Drodze”, aż po „Źródła Sztuki” i „Przystanek Olecko”. Od kilku już lat w ostatnim tygodniu lipca ściągają do miasta ludzie „przypisani północy" z całego kraju. Odbywają się wówczas koncerty, warsztaty twórcze „Odkrywanie Całej Jaskrawości”, widowiska plenerowe, spektakle teatralne, parady. Prawdziwe staje się wówczas zdanie, że ” dla wszystkich starczy miejsca, pod wielkim dachem nieba...” 

Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku "Mazury Garbate"
Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku "Mazury Garbate"

Przystanek Olecko Jest to sztandarowa impreza interdyscyplina naszego regionu, ogromna promocja Olecka i Ziemi Oleckiej. W programie: warsztaty twórcze, koncerty, spektakle, pokazy, imprezy o charakterze rekreacyjno–sportowym i ekologicznym. “Przystanek” jest adresowany do mieszkańców i turystów, którzy specjalnie przyjeżdżają na tę imprezę.

Fiesta – Święto Młodej Muzyki na Północy Prezentacja muzyki w pięknym miejscu; konkurs młodych alternatywnych zespołów rockowych (pełna gama odmian tej muzyki) oraz promocja; warsztaty artystyczne; koncerty gwiazd.

Mazurskie Spotkania z Folklorem to kolejna propozycja, z której po prostu warto skorzystać. W naszym małym, mazurskim miasteczku , w sierpniu , spotykają się kultury i zwyczaje z wielu stron kraju i świata. Jak to wygląda? Barwnie, dynamicznie, po prostu radośnie.

Kalendarz imprez w Olecku

 

...

J. Kunicki UM Olecko Ostatnia zmiana: 08 lutego, 2010

Do początku strony