4 października br. o godz. 16.30 podczas uroczystej gali w Regionalnym Ośrodku Kultury w Olecku „Mazury Garbate”, burmistrz wręczy pięćdziesięciu trzem osobom stypendia za osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe w roku szkolnym 2017/2018.
Za uzyskane osiągnięcia w dziedzinie nauki w roku szkolnym 2017/2018 stypendium otrzymują następujący uczniowie:
Julia Anna Kuprewicz – uczennica Społecznej Szkoły Podstawowej Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Olecku;
1) Daria Dwojakowska – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku;
2) Jakub Dzikielewski – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku;
3) Daniel Murawski – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku;
4) Mateusz Polakowski – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku.
Stypendium Burmistrza Olecka za uzyskane osiągnięcia w dziedzinie artystycznej w roku szkolnym 2017/2018 otrzymują: Zuzanna Kruszniewska, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku oraz Piotr Kaszuba, uczeń Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku.
Stypendium Burmistrza Olecka za uzyskane osiągnięcia w dziedzinie sportu w roku szkolnym 2017/2018 otrzymują następujący uczniowie:
1) Wojciech Tomczyk – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku;
2) Aleksandra Chmielewska – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza
w Olecku;
3) Szymon Machnikowski – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku;
4) Adam Machnikowski – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku;
5) Gabriela Biszewska – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku;
6) Paweł Kuszewski – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku;
7) Maksymilian Gałkowski – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku;
8) Igor Max Szejnoga – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku;
9) Kacper Kłoczko – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku;
10) Filip Drażba – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku;
11) Piotr Modzelewski – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku;
12) Hubert Modzelewski – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku;
13) Dawid Kosiński – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku;
14) Antoni Witkowski – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku;
15) Antoni Miszczak – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku;
16) Dawid Mitin – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku;
17) Maciej Wądołowski – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku;
18) Ada Adamska – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku;
19) Tomasz Dawid Kaszkiel – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku;
20) Wiktoria Jackiewicz – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku;
21) Klaudia Maria Jackiewicz – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku;
22) Rozalia Mikielska – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku;
23) Daria Dźwilewska – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku;
24) Dominika Kosakowska – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku;
25) Igor Woroniecki – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku;
26) Nikola Jurek – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku;
27) Filip Szmyt – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku;
28) Paweł Masalski – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku;
29) Olszewska Weronika – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku;
30) Natasza Wiszniewska – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku;
31) Gabriela Torebko – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku;
32) Wojciech Nowik – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku;
33) Olaf Antkiewicz – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku;
34) Kinga Kuklińska – uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wieliczkach;
35) Piotr Gibowicz – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku;
36) Jakub Skowroński – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 1 w Ełku;
37) Martyna Grygo – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku;
38) Dominika Wojciechowska – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku;
39) Piotr Maciej Waszkiewicz – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku;
40) Jakub Gościewski – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku;
41) Wiktor Żenda – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku;
42) Julia Butkiewicz – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku;
43) Kacper Łapiński– uczeń Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku;
44) Karolina Barszczewska – uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wieliczkach;
45) Maja Jeglińska – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku;
46) Natalia Hatalska – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku.
Wszystkim stypendystom, ich rodzicom, nauczycielom i trenerom serdecznie gratulujemy!
W ubiegłym roku zaszły zmiany w zasadach przyznawania stypendiów. Dotyczą one kryteriów, jakie musi spełnić uczeń, żeby móc ubiegać się o stypendium. Nowością w programie jest możliwość ubiegania się o stypendium w dziedzinie sportu za osiągnięcia w dyscyplinach drużynowych.
Stypendia Burmistrza Olecka przyznawane są w ramach realizacji Lokalnego programu wspierania edukacji szczególnie uzdolnionych uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Olecko. Wysokość środków finansowych przeznaczonych na realizację programu określa corocznie Rada Miejska w Olecku w uchwale budżetowej.