Program Olecka Rodzina 3+
21.02.2014  /  Józef Kunicki;

Rada Miejska w Olecku uchwałą przyjęła Program Olecka Rodzina 3+, którego celem  jest umacnianie i wspieranie funkcji rodziny wielodzietnej, poprawa warunków materialnych rodzin, promocja modelu rodziny wielodzietnej oraz kształtowanie jej pozytywnego wizerunku.

Udział w Programie Olecka Rodzina 3+ nie jest uzależniony od wysokości dochodów  w rodzinie. Do Programu  może przystąpić każda rodzina posiadająca troje i więcej dzieci, zameldowana lub zamieszkała na terenie naszej gminy i prowadząca wspólne gospodarstwo domowe.

Program  ma charakter otwarty.  Zapraszamy do udziału w nim, w charakterze Partnera Programu,  instytucje publiczne, podmioty komercyjne oraz organizacje pozarządowe. Przystąpienie do programu stwarza możliwość m.in. poszerzenia grona klientów, budowania zaufania i kreowania pozytywnego wizerunku wśród mieszkańców. Zapewniamy  promocję instytucji, firm, organizacji poprzez umieszczanie informacji o udzielanych ulgach lub świadczeniach na stronie www.olecko.pl.  Liczymy  również, że dzięki współpracy z Państwem katalog ulg i świadczeń będzie bogatszy.

Zależy nam również na bieżącej weryfikacji funkcjonowania Programu stąd prosimy o przesyłanie opinii i uwag  na temat jego funkcjonowania na adres mailowy urzędu lub korespondencyjny Urząd Miejski w Olecku, Plac Wolności 3, 19-400 Olecko.
Rozpoczęliśmy już realizację  Program Olecka Rodzina 3+.

Każdy członek rodziny, biorący udział w Programie otrzyma Kartę Oleckiej Rodziny 3+ i będzie mógł na preferencyjnych warunkach korzystać z usług Regionalnego Ośrodka Kultury, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz usług edukacyjnych w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku.

Karta uprawnia do  30% ulg na obowiązujące ceny biletów wstępu m.in. na pływalnię, siłownię, ścianę wspinaczkową w Hali „Lega”, regularne zajęcia artystyczne i wydarzenia kulturalne organizowane przez Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate”, a także 30% ulgi w opłatach za zajęcia dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńcze w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku.

Szczegółowych informacji na temat Programu udzielają pracownicy wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Olecku, Plac Wolności 1, pokój nr 5 i 11, tek 87 620 10 74 lub 87 520 24 94, email

Więcej o programie

Program Olecka Rodzina 3+